Батькам

Правило "3-х хвилин", яке мають виконувати всі батьки.
ДІТИ ЗАВЖДИ ПОТРЕБУЮТЬ ДО СЕБЕ НЕГАЙНОЇ УВАГИ
Виявляється, є таке важливе правило – правило "трьох хвилин".
Воно працює, як для подружжя, так і для дітей.
Коли батьки в родині починають виконувати це правило, то помічають, що воно дуже багато змінює в стосунках на краще.
Правило "перших трьох хвилин" полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою величезною радістю, наче зустрічаєте друга, якого не бачили вже багато, багато років.
І не важливо, ви повернулися з магазину, в який вибігали за хлібом, чи прийшли додому з роботи.
Зазвичай, все, чим з вами хоче поділитися дитина, вона "видає" в перші хвилини зустрічі, саме в цьому полягає важливість не змарнувати цей час.
Ви одразу помітите тих батьків, які інтуїтивно виконують правило "перших трьох хвилин". Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обнімають при зустрічі та говорять, що за нею скучили.
В той час, як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть "пішли", розмовляючи при цьому по телефону.
Приходячи з роботи, одразу звертайте всю увагу на дитину. Роззуваєтесь і біжите за дитиною. Ви маєте декілька хвилин для того, щоб сісти поруч біля неї, розпитати про її день та вислухати.
Потім вже підете їсти й дивитися новини. Якщо ви таким чином не звернете увагу на дитину, то вона буде ходити за вами цілий вечір, потребуючи спілкування.
ВАЖЛИВА НЕ КІЛЬКІСТЬ ЧАСУ, А ЕМОЦІЙНА БЛИЗЬКІСТЬ
Іноді декілька хвилин душевної бесіди значать для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений з вами разом, якщо думками в цей час ви були деінде.
За останніми даними, українці виділяють на спілкування з власними дітьми максимум 1,5 години на тиждень. Це навіть вважається непоганим результатом.
Поляки, наприклад, наводили свої дані, що у них батьки повністю приділяють дитині лише 4 хвилини в день.
Те, що ми весь час забігані й заклопотані, точно не зробить наших дітей щасливішими, навіть, якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їхнього добробуту.
Дітям дуже потрібне спілкування, потрібен власний життєвий приклад.
Для батьків і дітей вираз "час разом" має різне значення.
Для дорослих достатньо, щоб діти просто перебували поруч із ними, коли вони роблять щось удома чи йдуть в магазин.
А ось для дітей поняття "час разом" – це дивитися очі-в-очі, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, виключають думки про сотні своїх проблем і зовсім не відволікаються на сторонні справи.
Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуває, що в пріоритеті у батьків в момент розмови є щось важливіше, ніж вона.
Звичайно, не завжди у батьків є час на спільну гру з власними дітьми, але в такі хвилини робіть тільки те, що хоче дитина. Не треба пропонувати їй ваші варіанти дозвілля.
Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини й дочки подорослішають, тож не гайте часу і починайте будувати довірливі стосунки з ними вже зараз.
Нехай правило "трьох хвилин" стане вам в цьому в нагоді.
Джерело: https://life.pravda.com.ua/society/2018/04/30/230605/

Чому, виростаючи, діти не поважають своїх батьків
Повага дітей до батьків і старших є найважливішою з семи чеснот. «Шануй батька твого і матір…» (пам’ятаєте?). Якщо дитина не поважає і не любить своїх батьків, то вона схожа на молоде дерево, у якого немає коренів, або на струмок, у якого більше немає джерела. 
Батьки подарували нам життя. Важко описати зусилля, які вони доклали, щоб виростити нас такими, які ми є. 
Чого ж очікують батьки у відповідь? Їм необхідна увага, турбота, в ідеалі любов, але насамперед, повага (таким чином, дитина показує їм свою вдячність). 
Поглянемо значення слова «повага»: 
Повага – це почуття пошани, відношення, засноване на визнанні достоїнств, високих якостей когось, чогось. / Визнання важливості, значущості, цінності; висока оцінка. 
А тепер поміркуймо, чи багато ми спостерігаємо сімей, де щасливо складалися стосунки між дорослими (дорослими!) дітьми та їх батьками? 

Чому так відбувається? 
Коли починається Епоха великої нелюбові?


Як виховати більш впевнену в собі дитину: 12 порад від психолога
Впевненість в собі — це один із найкращих подарунків, який батьки можуть зробити своїй дитині.
Карл Пікарт, психолог та автор 15 книг для батьків, вважає, що дитина, яка не відчуває довіри зі сторони батьків, неохоче пробуватиме щось нове, адже боятиметься невдач та можливості розчарувати інших. А як результат, це може негативно вплинути на її подальше життя. Тому робота батьків полягає в заохочуванні дитини та підтримці, оскільки їй доводиться вирішувати складні завдання.
Отож, якщо ви хочете виховати більш впевнену в собі дитину, ознайомтесь із 12 порадами від Карла Пікарта.
1. Цінуйте зусилля дитини, незважаючи на те, досягла вона успіху чи ні
Коли ви дорослішаєте, то важливим є сам процес, а не пункт призначення. Тому, як радить Карл Пікарт, заб’є ваша дитина гол у ворота противника, чи викотиться він поза межі поля, — аплодуйте їй, виражаючи своє захоплення.
Діти ніколи не повинні ніяковіти через спробу щось зробити.

10 вещей, которые нужно перестать говорить вашим детям 
(и что говорить вместо них) 
Оказывается, некоторые безобидные фразы, которые родители ежедневно говорят своим детям, могут оказывать на них разрушительное воздействие. 

Оказывается, некоторые безобидные фразы, которые родители ежедневно говорят своим детям, могут оказывать на них разрушительное воздействие. Несмотря на самые благие намерения, наши слова могут привести к тому, что ребенок перестанет верить в себя, начнет обманывать, увиливать от работы и бросать начатое дело при первых же сложностях. 
Вот 10 фраз нужно использовать как можно реже при общении с ребенком: 
1. Отличная работа! 
Нет ничего плохого в том, чтобы хвалить ребенка. Проблема заключается в том, что родители поощряют детей слишком часто, даже когда те делают что-либо, не прикладывая к этому особых усилий. В результате дети привыкают к “легкой награде” и теряют мотивацию делать что-либо сложное. 
Попробуйте говорить вашему ребенку что-то наподобие: “Ух ты! Ты здорово постарался!” Фокусируйтесь именно на стараниях ребенка, это научит его быть более настойчивым при выполнении сложных заданий и расценивать неудачу как еще один шаг навстречу успеху.

10 советов психолога, как не срываться на своего ребенка 
Несколько советов, которые помогут вам не срываться на ребенка 
В воспитательных целях многие мамочки применяют к своим деткам разные способы наказания и уговоров. Когда приходиться выполнять в течение дня множество дел – трудно оставаться спокойной и уравновешенной. На работе бесконечное напряжение, а дома уйма хлопот. На отдых остаётся мало времени.
После садика (или после школы) детишки находятся во взвинченном состоянии. У них много вопросов, пожеланий, требований. Им постоянно что-то нужно от мамы (реже от папы). 
Любая нормальная женщина рано или поздно начинает «срываться». Если ребёнок где-то «пошалил» одни мамочки хватаются за ремни, другие устраивают психологическую атаку. Вторые обычно категорически против рукоприкладства и наивно полагают, что словами больно не сделаешь. 
Если вам знакомы эти ситуации, то далее предлагаются несколько советов: 
1. Успокойтесь! 
Если у вас тяжелая работа и много забот – от того что ваша нервная система напряжена ничего вокруг не измениться. Дети слишком малы, чтобы так же по-взрослому оценивать происходящее. Они многого не понимают. И больше всего не понимают, почему злятся их родители. Если не получается успокоить нервы самостоятельно, попейте успокоительное.
7 вещей, которыми мы обижаем своих детей 
Страшные ошибки, которые взрослые совершают под воздействием гнева или равнодушия, не подумав, чем это может обернуться в маленькой детской душе 
Один психолог сказал: «При каждой возможности – берите своего ребёнка за руку! Пройдёт совсем немного времени, и он вовсе перестанет протягивать вам свою ладошку!». 
Всё, что мы делаем в жизни наших детей, возвращается сторицей. Если ребёнок растёт в доверии – он тоже учится доверять другим, если малыша любят и поддерживают, он сам становится внимательным и заботливым. 
Но есть страшные ошибки, которые взрослые совершают под воздействием гнева или равнодушия, не подумав, чем это может обернуться в маленькой детской душе… 
Мы очень сильно обижаем наших детей, когда: 
1. НЕ ПОНИМАЕМ!
Лет в 13 я влюбилась. Женька был отличником – самодовольным и ехидным. Но мне казалось, что он – идеал. Однако идеал вовсе не обращал на меня никакого внимания, и я плакала. А мама, пытаясь меня утешить, несла полную чушь: «Да ты что! Это так несерьёзно. Через годик всё пройдёт!» А мне вовсе не хотелось, чтобы моё состояние влюблённости проходило. 
Потом я увидела эту же картинку в фильме «Вам и не снилось»: 
– Мама, я люблю Катю!
– Ой, не смеши. Таких Кать у тебя будет миллион!..
– И почему вы, родители, всё заранее за нас знаете?

Десять золотых правил воспитания
Несколько золотых правил воспитания американского психолога Виктора Кляйна

Какие родители не мечтают о том, чтобы их чада росли здоровыми, удачливыми и, конечно, благородными? Но далеко не все достигают заветной цели. Иначе давно бы исчезла пресловутая проблема отцов и детей. Как же правильно растить своих отпрысков?
 Вот десять золотых правил воспитания американского психолога Виктора КЛЯЙНА:
1. Стимулируйте интеллект ребенка. 
Первое правило воспитания — создавайте необходимую среду, можно повысить коэффициент умственного развития дошкольника на 25—30 единиц или, наоборот, снизить его на 50—80 единиц (если жизнь ребенка будет однообразной, неинтересной и безрадостной)...

Чому діти ненавидять школу і що з цим робити?

Ваша дитина не любить ходити до школи? Вам доводиться щодня змушувати її прокидатись, збиратись і йти на уроки? Ви боїтесь, що це може стати звичкою, і вона втратить інтерес до навчання? Якщо ви стурбовані зростаючою ненавистю дитини до школи і хочете допомогти їй просто зараз, вам варто прочитати цю статтю! 
Далі описуються можливі причини того, чому діти ненавидять школу, а також пропонуються рекомендації, які допоможуть батькам впоратись із цим.
1. Різке збільшення академічного навантаження. Іноді можна помітити, що дитина раптово змінила своє ставлення до школи, особливо це помітно на початку нового навчального року.

Як батьки можуть підтримати підлітка 
Пропонуємо десять порад про те, як батьки можуть підтримати свого підлітка у віці від 11 до 19-ти років і допомогти йому стати щасливою та продуктивною людиною. 

1. Будьте доступними й відкритими. Ваш підліток може справляти враження людини, яка не дбає про те, що ви їй кажете та що думаєте, але, повірте, він зараз потребує вас, як ніколи. Зробіть усе можливе, щоб завжди бути готовими й відкритими до розмови з вашою дитиною у випадку, якщо вона захоче до вас звернутись. Дитина може почати розмову із дрібниці, для того щоби перевірити вашу відкритість і перейти до чогось дійсно важливого. Ваша відкритість і доступність у потрібний момент можуть вплинути на вибір вашої дитини – здорове рішення на підставі вашої поради або небезпечне рішення на підставі власного миттєвого імпульсу.

Чему нужно научить современного ребенка
Правильное направление ребенка с самых ранних лет 

Важной задачей всех родителей является правильное направление ребенка с самых ранних лет, ведь именно от мамы с папой малыш получает дорогу в жизнь. Читай, чему нужно учить современных детей. 
Если еще 20 лет назад отдавать ребенка в музыкалку или художку считалось приличным вложением в его будущую карьеру, то сегодня эти навыки ему могут вообще не пригодиться. Подобные занятия хороши для общего развития, но давай посмотрим на мир в разрезе последнего десятилетия. 
Какие компании получили места в списках лидеров всемирных рейтингов? Большинство представителей принадлежат к одной сфере: 
· разработка программного обеспечения – компании-монстры Microsoft и Apple; 
· социальные сети и громкие интернет-проекты – Facebook, Instagram и прочие; 
· многочисленные разработчики самых популярных игр для смартфонов и планшетов; 
· производители гаджетов и современной техники, такие как Apple и Samsung. 
Выбираем профессию для ребенка: обучение с самого раннего возраста ...

10 важных правил, как воспитать уверенного в себе человека
Уверенность в себе – это качество, без которого нельзя стать успешным человеком

Уверенность в себе – это качество, без которого нельзя стать успешным человеком. Конечно, базовые качества характера закладываются еще в детстве, но главная роль в их развитии принадлежит родителям. Чтобы помочь своему ребенку вырасти уверенным в себе человеком, способным постоять за себя воспользуйтесь основными правилами.
1. Не мешайте начинаниям ребенка и всегда уважайте его стремление познавать новое. Поощряйте любую инициативу, вселяйте уверенность в собственных силах. Если ваш малыш осваивает какой-то навык, будьте всегда готовы помочь ему, но не говорите, что знаете, как правильно делать. Просто находитесь рядом, подсказывайте, если это понадобится.

Вчимося легко. Як мотивувати дитину на навчання

Коли дитина любить вчитися - це радість для всієї родини. Вона сама біжить в музичну школу або сама і вчасно сідає за уроки, - і це не тільки економить батьківські нерви, але і дозволяє учневі домагатися найкращих результатів. Насправді найкращих. І зовсім інша справа, якщо вчитися дитині нудно і лінь. Як активувати чарівну мотивацію і допомогти діткам отримувати задоволення від навчання? - Спробуємо розібратися!

Як виховати впевнену в собі дитину

Кінцева мета всіх батьків полягає в тому, щоби підготувати дітей до виживання й досягнення успіху в цьому світі. Усі цінності та знання, які прищеплюються дитині, у довгостроковій перспективі стануть її життєвим набутком. Але головна якість, яку дитина повинна розвинути в собі, щоби потім уміло скористатися здобутим, – це впевненість. Розвивати її необхідно всіма доступними способами.
Далі наводяться десять порад, які за рахунок своєї легкості і простоти допоможуть розвинути впевненість у дитини вже в ранньому віці – так, щоб з роками ця якість лише зміцнювалась і вдосконалювалась.


25 способів взнати у дитини як справи у школі, не запитуючи «Ну як справи у школі?»
Если вы спросите у ребенка «Ну как дела в школе?», то скорее всего получите ответ: «Нормально». 
А если вы действительно хотите узнать, как прошел его день, то помогите своему ребенку: задайте такой вопрос, на которые можно будет ответить подробно.
1. Что самое хорошее из того, что произошло с тобой сегодня в школе? Что худшее из того, что произошло с тобой сегодня в школе?
2. Расскажи мне что-нибудь смешное, над чем ты сегодня посмеялся?
3. Если бы ты мог выбрать, с кем бы ты хотел сидеть в классе? А с кем бы точно не хотел сидеть? Почему?
4. Расскажи мне о самом классном месте в школе.
5. Какое самое странное слово, которое ты услышал сегодня? Или может быть тебе сказали сегодня что-то странное?


Вирішення конфліктів: практичні поради
Як батьками навчитися керувати повсякденними конфліктами, 
які виникають в їхніх дітей
Дитинство – це тренувальний майданчик, де діти вчаться контактувати з навколишнім світом. Це щоденний соціальний досвід, за допомогою якого вони розвивають і зміцнюють свої навички соціального спілкування. Допомогти їм правильно керувати собою в конфліктних ситуаціях, повідомляти про свої потреби й бажання та ефективно вирішувати суперечки – складне завдання, що потребує від батьків чіткого розуміння та практичних стратегій. Ця стаття покликана допомогти батькам зрозуміти й навчитися скеровувати повсякденні конфлікти, які виникають в їхніх дітей із друзями, родичами, а також у школі.

Ошибки родителей, которые ни в коем случае нельзя совершать 

Вашему вниманию полезный и важный текст, посвящённый безопасности детей.

Лия Шарова, руководитель центра «Стоп-Угроза».
Поделюсь выводами, основанными на точной статистике:

9 из 10 детей 7–9 лет не знают наизусть номера телефонов родителей. Подумайте, что может произойти, если ваш ребенок останется на улице без своего мобильного телефона, как он с вами свяжется?
19 из 20 детей всех возрастов проводят вежливую тётю до ближайшего магазина, школы, остановки автобуса. В некоторых классах руки поднимают все без исключения.
19 из 20 детей всех возрастов помогут пожилому дяденьке донести до машины пакет, щенка, котенка, портфель, сумку.


Умение постоять за себя. 9 правил, о которых нужно рассказать ребенку

Главное – не дать себя в обиду!
Эти 9 советов помогут вам научить ребенка не дать себя в обиду и постоять за себя. 
1) Никому не позволяй нарушить свои права. Никто не имеет права принуждать тебя действовать против твоей воли, угрожать тебе, дразнить или причинять боль. Если тебе не комфортна ситуация, стоит собраться духом и защитить себя словами или действиями. Но и ты тоже не должен нарушать права других людей!

Якщо вашу дитину у школі ображає педагог...
Юрист рекомендує як необхідно діяти батькам, щоб правомірно захистити свою дитини в подібних ситуаціях.

Як батькам будувати стосунки з учителями?
Результати досліджень показують, що одним з найважливіших факторів, що впливають на успішність дитини в школі, є залученість батьків у її освіту, зокрема формування здорових стосунків між батьками та вчителями. Як бути впевненим у тому, що дитина отримує якісну освіту, на яку вона заслуговує? Беріть участь у її шкільному житті та представляйте її інтереси!
Батьки знають свою дитину краще за всіх. Вони знають про її сильні та слабкі сторони, про її можливості й потенціал. Батьки – це перші вчителі своїх дітей і найкраща група підтримки.

Що варто знати коли дитина захворіла і батькам необхідно взяти лікарняний
У яких випадках можна отримати виплати по лікарняному якщо Ваша дитина захворіла ?
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується якщо дитина ще не досягла 14 років.
Але також слід пам’ятати, що законодавством передбачено також виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї і відповідно якщо вашій дитині більше 14 років ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно і розмір виплат буде значно меншим. 
Хто має право на отримання цих виплат?
Насильство в сім’ї в його різних формах набуло таких масштабів і глибини, які загрожують безпеці суспільства і особи. Зрозуміло, що насильство в сім’ї – явище не специфічно українське, а універсальне, загальне. У різних формах і проявах воно існує в усіх без виключення країнах, незалежно від їх суспільного і державного устрою.
Основна стратегія запобігання дитячим психічним – це виховання дитини в атмосфері постійної безумовної любові і турботи. Відомий американський психотерапевт Бері Уайндхольд стверджує, що для нормального емоційного дозріванням дітям треба, щоб їх любили, пестили, помічали, приймали всерйоз, стримували, опікали, співали їм пісні і задовольняли всі їх основні потреби. Це необхідно для того, щоб побудувати у дитини здорове самолюбування і здатність любити саму себе.

100 цікавих фактів про дітей
Діти – це квіти життя. Немає нічого краще, дорожче та бажаніше в цілому світі, а ніж діти. Лише діти приносять в наше життя, щастя, радість та гармонію. Тільки діти вчать нас життєвої мудрості, дарують нам сенс у житті, живлять нас силою та енергією. Діти ніколи не припиняють бути цікавими, навіть коли виростають. Пам'ятайте, що найкращі діти бувають лише у найкращих батьків. Прочитавши 100 цікавих фактів про дітей, ви зможете краще їх розуміти. 
1: Термін «дитина» походить від латинського «infans», що означає «не в змозі говорити», і зазвичай відноситься до дітей віком від 1 до 12 місяців. «Новонароджений» – це немовля в перші 28 днів життя. 

Які причини дитячої агресії?
Вчені з'ясували, що діти стають агресивними, якщо думають, що оточуючі їх люди теж ведуть себе агресивно, навіть якщо насправді це не так. 
Фахівці провели дослідження, в якому взяли участь 1299 дітей та їх сімей з восьми країн світу. Психологи спостерігали за учасниками цілих чотири роки: дослідження почалися, коли діти були у віці восьми років, а завершилися, коли їм було по дванадцять. 
Дослідники прийшли до висновку: якщо діти думають, що їх оточення веде себе агресивно, вони починають дотримуватися тієї ж лінії поведінки, навіть якщо в дійсності ніякої агресії оточуючі не проявляють. Просто дитина не завжди може вірно оцінювати мотиви поведінки дорослих, хоча нерідко і виявляється права. 
Тому фахівці радять батькам пояснювати дітям мотиви своєї поведінки і, якщо вона не пов'язана з ворожістю, то варто говорити про це дитині. Правда, що робити в тих випадках, коли батьки ні за що не визнаються не тільки дитині, але і самим собі в тому, що їх діями керує виключно агресія, вчені не уточнюють.

Як батько впливає на розвиток дитини? 


Коли батько, укладаючи дітей спати ввечері, читає їм книжки, він спонукає синів, а особливо дочок краще використовувати їх уяву. В результаті діти отримують більше користі, ніж якщо б їм читала мама. 
До такого висновку прийшли вчені з Гарвардського університету (США). Психологи попросили батьків і матерів читати своїм дітям казки на ніч протягом року. По закінченні цього терміну вчені оцінили досягнення дітей і з'ясували, як відрізнявся процес читання на ніч у чоловіків і жінок. Виявилося, що батьки і матері по-різному підходять до читання дітям. Так, під час прослуховування дитиною історії жінки частіше задають більш конкретні питання. 
Наприклад: «Як багато яблук ти бачиш?», а чоловіки більше люблять абстрактні питання і ситуації. Вони можуть запитати: «О, дивись яка трава. Пам'ятаєш, як ми грали в м'яча?» Будуючи спілкування з дитиною таким чином, батько втягує її в «творчу дискусію», що добре стимулює мислення і уяву дитини. За рахунок того, що малюкові доводиться обговорювати щось по ходу читання з батьком, у нього поліпшуються мовні навички. Зокрема, було встановлено, що найбільшого прогресу досягли дівчинки, коли їм читав тато. 
Автор дослідження, психолог Елізабет Дуурсма зазначає: «Вплив, який чинить читання на ніч батьками, величезний, особливо якщо чоловіки починають це робити, коли дитині настає два роки». Даний обов'язок зазвичай сприймається як чисто материнський, можливо, ще і тому діти більше зосереджено та уважно слухають, коли їм читає батько. Для дітей така ситуація особлива, зазначає Дуурсма. 

12 фактів дитинства, що впливають на майбутнє людини 
Протягом дитинства відбувається надзвичайно інтенсивний фізичний і психічний розвиток. Критично важливим періодом розвитку є раннє дитинство. Його порушення, наприклад, ізоляція від людського суспільства, здатне призвести до незворотних психічних порушень. Дитинство триває приблизно одну десяту життя людини і з характеру дитини можна зрозуміти, який характер буде у нього, коли він виросте. Як стверджують психологи, всі проблеми людини — з її дитинства. Люди, які сьогодні страждають від ожиріння або надмірної помисливості, озирнувшись назад, можуть зрозуміти, коли це почалося. Тож вашій увазі 12 цікавих фактів дитинства, які впливають на життя дітей.


Немає коментарів:

Дописати коментар