Освітнє законодавство

ЗАКОН УКРАЇНИ Про повну загальну середню освіту м. Київ 16 січня 2020 року № 463-IX
Цей Закон визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти.
Стаття 3. Система загальної середньої освіти
1. Система загальної середньої освіти складається із змісту повної загальної середньої освіти на кожному її рівні, мережі закладів освіти, учасників освітнього процесу, кадрового, фінансового, науково-методичного, ресурсного та нормативно-правового забезпечення освітньої та управлінської діяльності у сфері загальної середньої освіти.
2. Система загальної середньої освіти функціонує з метою забезпечення:
всебічного розвитку, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству; формування в учнів компетентностей, визначених Законом України "Про освіту" та державними стандартами.

Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників
(Постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800)
ПОРЯДОК підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників
1. Цей Порядок визначає процедуру, види, форми, обсяг (тривалість), періодичність, умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління, включаючи механізм оплати, умови і процедуру визнання результатів підвищення кваліфікації.
Підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ (далі - заклади освіти) забезпечується їх засновниками (або уповноваженими ними органами) та органами управління відповідних закладів освіти у межах повноважень та відповідно до законодавства.
2. Педагогічні і науково-педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свою кваліфікацію.
Завантажити постанову

Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальноїсередньої освіти (Наказ МОН № 17 від 09 січня 2019 року).
Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти
1. Цей Порядок визначає механізм проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти незалежно від їх підпорядкування та форми власності (далі - заклади освіти), крім структурних підрозділів таких закладів освіти, які забезпечують здобуття інших рівнів освіти.
2. Цей Порядок розроблений відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Положення про Державну службу якості освіти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 168.
Завантажити положення

Критерії оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти

ЗАКОН УКРАЇНИ. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122):
1) частину другу статті 13 після цифр "173" доповнити цифрами "173-4";
2) доповнити статтею 173-4 такого змісту:
"Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу
Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, -
Завантажити закон

Дебюрократизація освітньої сфери.
Накази та листи МОН
- Наказ від 17.05.2005 №297 "Про подолання проявів бюрократизму в освіті"
- Наказ від 27.05.2014 №648 «Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України»
- Лист від 09.02.2015 №1/9-59 «Щодо оприлюднення окремих питань діяльності»
- Лист від 23.01.2015 №1/9-29 «Щодо зняття з контролю окремих питань»
- Лист від 05.12.2014 №1/9-630 «Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя»
- Лист від 11.11.2014 № 1/9-586 «Щодо здійснення вчителем науково-дослідницької діяльності та пошукової роботи» 
- Лист від 25.10.2012 №1/9-779 "Щодо атестації педагогічних працівників"

Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти
Наказ МОН № 291 від 28.03.2018 року Про затвердження Типового положенняпро конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.
Положення встановлює порядок та процедуру проведення конкурсу на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.
Завантажити положення

ТИПОВІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ 2-11 КЛАСІВ

Право на пенсію за вислугою років освітян та медиків
Питання права на пенсію за вислугу років працівників освіти та охорони здоров'я врегульовані:
- Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”;
- Законом України “Про пенсійне забезпечення”;
- Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 року, тощо.
Читати далі

Як законодавство регулює права людини в школі
Витримки із нормативно-правових актів: закони, постанови КМУ, документи МОН України

Закон України Про освіту (05.09.2017 р.)
Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. Наказ МОН України від 03.03.2016
План заходів

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Наказ МОН від 16.06.2015 р. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. Складовою частиною патріотичного виховання, а в часи воєнної загрози – пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби.

Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння. Постанова КМУ від 23.12.2015 р. Відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України “Про освіту” та частини восьмої статті 55 Закону України “Про вищу освіту” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників;
Порядок присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників.

Про затвердження Концепції профільного навчання у старшій школі. Наказ МОН від 23.10.2013 р.

Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів. Наказ МОН від 01.06.2013 р.
На виконання пункту 2 Плану заходів щодо реалізації Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 551-р
1 Затвердити погоджені з Міністерством соціальної політики України кваліфікаційні характеристики професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів як такі, що додаються.

Про затвердження галузевої Концепції розвитку неперервної педагогічної освіти. Наказ МОН від 14.08.2013 р.

Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Постанова КМУ від 23.11.2011 р.

Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту  в загальноосвітніх навчальних закладах. Наказ МОН від 01.06.2010 р.

Про Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально-виховних закладів системи Міністерства освіти України. Наказ МОН від 20.12.1993 р.

Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу. Постанова Головного санітарного лікаря України (14.08.2001р.)

Освітнє законодавство: зміни, розвиток, перспективи…
(2015-2017 р.р.)

(презентація до занять на курсах підвищення кваліфікацівї в Хмельницькому інституті післядипломної педагогічної освіти)

Немає коментарів:

Дописати коментар