Проекти


«Школа — територія прав людини»
Навчальний курс «Школа — територія прав людини» організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та за підтримки офісу Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.
У процесі реалізації курсу з березня по грудень 2017 року шкільні команди-учасниці зможуть:
Взяти участь у тренінгах для представників команд-учасниць курсу щодо підходу до організації навчально-виховного процесу в школі, орієнтованому на права людини та демократичні цінності;
Здійснити самооцінку свого навчального закладу щодо відповідності організації навчально-виховного процесу стандартам прав людини за методологією, розробленою програмою «Розуміємо права людини» та отримати рекомендації від експертів програми щодо покращення потенціалів закладу;
Отримати консультації експертів під час дистанційних сесій;
Організувати та провести за допомогою тренерів та експертів курсу заходи на рівні шкільної громади для педагогів, активних батьків, активістів учнівського самоврядування;
Взяти участь у підсумковій конференції проекту під час якої відбудеться обмін досвідом і планування подальшої діяльності мережі «Школа – територія прав людини»;
Долучитись до мережі активних шкіл-учасниць курсу «Школа – територія прав людини».
Якщо Ваш навчальний заклад готовий до змін , орієнтованих на демократичні цінності та права людини, тоді ми чекаємо саме Вашу шкільну громаду до участі в даному курсі.
Курс «Школа територія прав людини» дає можливість розпочати активну діяльність щодо створення атмосфери поваги до прав людини в навчальних закладах, здійснювати шкільну політику відповідно до стандартів прав людини, удосконалити процедури прийняття рішень, побудувати дієве шкільне самоврядування, фахово викладати спеціальні курси, знайти однодумців, стати частиною команди «Школи – території прав людини» та багато іншого.
До участі у конкурсі запрошуються команда навчального закладу у складі 4 учасників\учасниць:
1 представник/ця адміністрації (директор чи заступник директора);
1 педагог (який/яка займається громадянською освітою чи є куратором учнівського самоврядування, викладає предмети суспільно-гуманітарного циклу);
1 психолог чи соціальний педагог;
1 представник\ця батьківської громади[1];
Учасники мають бути готові розвивати підходи до управління школою, організації навчально-виховного процесу на принципах прав людини і демократії.
Як подати заявку?
Для участі у конкурсі:
Представники навчальних закладів будь-якого населеного пункту України у складі команди з 4 представників мають надіслати від свого навчального закладу лист щодо намірів участі у проекті в якості учасників (довільна форма);
Команди шкіл мають заповнити і надіслати реєстраційну анкету від навчального закладу.
Реєстраційна анкета доступна ТУТ.
Прохання приділити належну увагу опису мотивації під час заповнення анкети!
Лист і анкету від навчального закладу просимо надсилати за адресою edu@helsinki.org.ua з поміткою «заявка на ШТПЛ».

Ключ до життєвого успіху – освіта. Ключ до ефективного лідерства – комунікація. Команда School Champion вірить у те, що одним із драйверів трансформацій в сучасній освіті мають бути інформаційні технології, які полегшують комунікацію, додають прозорості та спрощують контроль.
Система шкільного менеджменту School Champion www.schoolchampion.in.ua (раніше відома як EDUkIT) дозволяє школам та іншим навчальним закладам знайти свою цифрову ідентичність в інтернеті, педагогам – більш ефективно проводити заняття, батькам – бути в курсі навчального життя своїх дітей, адміністраторам – відстежувати процес переходу освіти на новий рівень можливостей.
Установам освіти, які беруть участь в «School Champion», безкоштовно надаються:
· Відкриття інтернет-представництв своїх закладів – робочих веб-просторів із багатофункціональними можливостями, включаючи онлайн-тестування і кабінет вчителя
· Участь в інтерактивному каталозі навчальних закладів www.catalog.sch.in.ua
· Обмін інформацією між керівниками системи освіти та навчальними закладами, отримання звітів про користування продуктом
· Користування унікальним контентом віртуальної Академії Хана та Візуального асистента вчителя
· Отримання оперативної допомоги завдяки цілодобовій службі підтримки
· Доступ до навчальних матеріалів – керівництву користувача, відео урокам, статтям, корисним порадам і актуальним питанням
· Проходження авторських майстер-класів і тренінгів
Програмні продукти відповідають міжнародним стандартам якості розробки та адаптивного веб-дизайну, а також є безбар'єрними – доступними користувачам з обмеженими можливостями. School Champion враховує потреби сучасної нормативно-правової бази України з питань інформатизації.
Все про проект можна знайти тут: http://catalog.sch.in.ua

Польсько-українські зустрічі освітян
Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща) та Лабораторія Громадянської Освіти «Пошук» Товариства Лева (Львів, Україна) запрошує вчителів середніх шкіл та гімназій (які працюють з учнями віком 11-16 років) взяти участь у зустрічі освітян із Польщі та з України, що бажають налагодити міжнародну співпрацю шкіл та обмін молоддю. До участі у «сватці» запрошуємо представників шкіл, які раніше не брали участь у подібній зустрічі і чий навчальний заклад не має партнерської школи у Польщі. 
Завдяки «сватці» школи матимуть можливість знайти партнерів у Польщі, спільно з якими зможуть організувати обмін молоддю. Також учителі, що братимуть участь у зустрічі, зможуть вдосконалити свої навики у написанні освітніх проектів.
Під час тренінгу буде можливість розповісти про школу, яку представлятиме учитель, знайти партнерську школу для спільної реалізації проекту, дізнатися більше про систему освіти у Польщі та спробувати спільно з польським партнером написати проект співпраці шкіл та обміну молоддю.
Такі зустрічі відбуваються двічі на рік в Україні (Львів) та Польщі.
Слідкуйте за новинами. Детальна інформація на сайті: http://ngonetwork.org.ua

«Коли мої права порушують» 
(проблеми насилля над дитиною й шляхи їх розв’язання) 
Форум учнівської молоді шкіл м. Хмельницького 
Цей проект було реалізовано вперше у далекому 2006 році. Проте методологія його проведення є актуальною сьогодні, як і сама тема проекту.
Мета проекту та його завдання:
Проблема: 
Подолання насильства над дитиною, як один із кроків на шляху до формування громадянського суспільства в Україні.
Мета проекту:
- Дослідити проблематику насильства в суспільстві щодо неповнолітніх й розробити ефективні шляхи вирішення цієї проблеми;
- Підняти інтерес учнів до цієї проблеми,
- Підвищити правову культуру та правову психологію підлітків.
Завдання проекту:
- Визначити, що є насиллям над дитиною, де це має місце в житті молоді;
- Визначити форми та методи протидії насиллю в усіх його проявах;
- Набути правових знань у сфері прав дитини (правового статусу неповнолітнього);
- Набути практичних навичок щодо захисту своїх прав та свобод.
Учасники проекту:
- Учні 9-11-х класів шкіл міста Хмельницького,
- Вчителі правознавства,
- Представники правохоронних органів, органів місцевого самоврядування.
Все про проект можна знайти тут: http://osvita.khpg.org/index.php?id=1170684794

Календар прав людини
   Календар є оновленим списком днів, в які люди у всьому світі відмічають права людини, вшановують їх захисників, згадують порушення прав людини, а також виражають свої надії і радість. Знаменні дати, приведені в списку, включають міжнародні дні, офіційно проголошені ООН, всесвітні дні, що визнаються неурядовими організаціями, річниці історичних подій і дні народження деяких видатних активістів-правозахисників. Цей список не слід вважати повним і остаточним, він є лише вихідною точкою, і ви маєте право доповнювати його власними значимими датами. 
Календар можна скопіювати, оформити у вигляді плакату і використати як настінний календар, щоб пробудити початковий інтерес до проблем прав людини, оскільки він дає хороше уявлення про широту їх охоплення і різноманіття. Попросіть учнів прокоментувати, чи усі перераховані події мають для них яке-небудь значення? Які місцеві і національні ключові дати вони хотіли б додати? 
Кожна вправа, приведена в третій колонці, пов'язана з якоюсь знаменною датою. 
Як міняється і розвивається з кожним роком розуміння прав людини, так повинен мінятися і розвиватися цей календар. Найважливішим завданням для вас - користувачів цього посібника - являється знаходження нових форм привертання уваги до прав людини щодня впродовж усього року.
Дата
Привід
Інформація про подію
Вправа
27 січня
День пам’яті жертв Голокосту
27 січня відзначається річниця звільнення в’язнів Аушвіц-Біркенау —    найбільшого нацистського табору смерті. В 2005 році Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, щоб вшанувати пам’ять жертв нацизму.
8 лютого
День більш безпечного інтернетуу
День безпечного Інтернету було засновано Європейською мережею центрів безпечного Інтернету «Insafe» з метою заохочення більш безпечного і відповідального використання онлайн-технологій та мобільних телефонів, особливо серед дітей і молоді.
12 лютого
День Червоної Руки
До організацій, що підтримують Світову Кампанію Червоної Руки з метою припинення використання дітей-солдатів, належать наступні: «Human Rights Watch», «Amnesty International», Молодіжний Червоний Хрест Німеччини, «Terre des Hommes» і «Plan International».


Класна школа



- Організатором Програми виступає Фонд «Класна Школа» [Fundacja “Szkoła z Klasą”] з головним офісом у Варшаві, вул. Ноаковського 10/5, 00-666 [ul. Noakowskiego 10/5, 00-666 Warszawa] (далі “Організатор” або ”ФКШ”). Партнером програми виступає Всеукраїнська асоціація викладачів історії “Нова Доба” з головним офісом у Львові, вул. Галицька, 1/5, 79008.
- Спільне фінансування програми здійснює Польсько-Американський Фонд Свободи у рамках програми РІТА – Перетворення в Регіоні, реалізованої Фондом «Освіта для Демократії».
- Учасником Програми може стати школа. Завдання у Програмі реалізують директор і вибрані вчителі. Безпосередньо за реалізацію завдань відповідає Шкільний Координатор, якого обирають директор навчального закладу спільно з вчителями під час наради педколективу – Зустрічі Команди.
- Заявка та участь у Програмі безкоштовні.
Сторінка проектуhttps://klasnashkola.eu

Демократична школа

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа" 
Трирічна програма “Демократична школа” спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини. Структура Програми передбачає поглиблення діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.
Більше детальніше на сайті:









Немає коментарів:

Дописати коментар