Цікаві факти зі світу законів
- У Бірмі за володіння незареєстрованнимкомп’ютером можуть посадити у в’язницю на 15 років.
- В 1603 році в Японії за наказом імператора плавання стало обов’язковим шкільним
предметом.
- У жінок у Франції не було права голосу навиборах до 1944 року.
- У Бахрейні, Брунеї, Кувейті й Катарі не стягується прибутковий податок.
- За конституцією президенти США приймають присягу рівно опівдні.
- Страта на електричному стільці відбувається в присутності 40 свідків.
- В Англії наїзд на собаку карається суворіше, ніж наїзд на людину.
Дивні закони
Практично в кожній країні світу існують безглузді за своєю суттю закони, в яких рідко простежується хоч якась логіка. Наприклад, в будівлі Парламенту Великобританії заборонено вмирати, в штаті Техас не можна стріляти по бізонах з другого поверху готелю, а в Лос-Анжелесі заборонено облизувати жаб. Насправді, в свій час багато з цих законів мали свою першопричину і логіку. Тільки от з часом втратили свою актуальність і сенс, але на папері залишилися. До того ж, варто враховувати, що в багатьох країнах діє "прецедентне право", тобто рішення, прийняте місцевим судом, стає прецедентом і має силу закону.
Безглуздих законів (так званих, "dumb laws") існує набагато більше, ніж може здатися. Існують навіть цілі організації, які борються за їх скасування. У цій рубриці ми збираємо дурні закони з усього світу і пояснюємо причину появи деяких з них.
Цікаві заповіти
Шістнадцять унікальних історій про незвичні заповіти

1) Найбільший за обсягом заповіт, завбільшки з добру повість, залишив американський президент Томас Джефферсон. У ньому він не тільки прописав, як треба розпорядитися з нажитим майном, а й написав поради з історії США. А родичам, які претендував на спадщину, поставив жорстку умову: поки не звільните всіх своїх рабів – грошей не отримаєте. Читати далі.
Тілесні покарання в школі

Як колись вершилося правосуддя: 15 найжорстокіших в історії покарань

1. Ганебний стовп
Ганебний стовп – це покарання, яке присуджували з метою публічного приниження. Злочинці, визнані винними в не дуже тяжких злочинах, таких як підпал, шахрайство або заворушення, були змушені стояти на одному місці, з прив'язаними до стовпа руками, три дні. Їх злочини, найчастіше, писали на папері і вішали на шию. Це покарання було незручним і принизливим, але одним з небагатьох, яке не передбачало смерть або тілесні пошкодження.
Як карають за корупцію в Китаї, Іраку та Таїланді
Китай на сьогоднішній день є першою країною в світі за кількістю страт. Що саме в Китаї вважається корупцією і як там страчують за корупцію?
Щорічно інтернет рясніє звітами компартії КНР про те, яка кількість чиновників було притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення. Всього лише сухі цифри, але масштабність дійства вражає, адже за один тільки 2015 рік у Китаї притягли до відповідальності за корупцію близько 300 000 чиновників. Під роздачу потрапляють все – від екс-міністра громадської безпеки Чжоу Юнкана, не так давно засудженого до довічного ув’язнення, до дрібних чинуш, які в момент арешту могли бути всього лише підозрюваними в корупції.

10 найсмішніших, безглуздих і просто дивних злочинів
У світі щодня здійснюються сотні тисяч злочинів. Це головний біль не тільки для поліцейських, але і для мешканців. Але іноді вчинений злочин мимоволі змушує посміхнутися і суворих вартою закону і обивателя. Безбашенні і просто ненормальні злочину 20-го століття представлені в даній статті. При цьому відрізняються не тільки громадяни Росії, але й зарубіжжя.
Дивні і неймовірні покарання для злочинців в наші дні
Довгі роки годувати злочинця за рахунок держави багатьом здається неефективним, тому в різних країнах світу пропонуються інші, часом дивні і навіть жахливі покарання для порушників правопорядку.
Побоюючись якихось нестандартних дій з боку ув’язненого китайської в’язниці – художника Ай Вейвея, адміністрація приставила до нього цілодобових спостерігачів.
Вони супроводжували вязня в будь-який час дня і ночі: під час сну, прийому їжї, або походів в туалет.
Найвидатніші шахраї 20 століття
Серед безлічі злочинів є й такі, які мимоволі вражають уяву звичайних людей. Про шахраїв і аферистів, що відносяться до своєї кримінальної "професії" як до мистецтва, ходять легенди, про них знімають фільми, а тепер склали рейтинг найбільш видатних шахраїв в історії людства.
Віктор Ластіг (1890-1947) відомий як людина, яка продала Ейфелеву вежу. Ймовірно, це найбільш талановитий шахрай з усіх, які коли-небудь народжувалися на планеті.
У 1925 р. він прочитав у газеті статтю про те , що у паризьких властей виникли серйозні проблеми з оплатою утримання Ейфелевої вежі. Після цього Ластіг прийняв вигляд респектабельного урядовця і послав запрошення зустрітися шести найбільшим скупникам металу.
На зустрічі вони дізналися від " чиновника", що на утримання Ейфелевої вежі йдуть непомірні суми, і місто відмовляється їх виплачувати, тому має намір продати пам'ятку в якості металобрухту. Один з скупників відразу ж погодився, після чого Ластіг покинув Париж з валізою, набитою готівкою. А обдурений покупець був занадто ображений і шокований, щоб подати скаргу владі .
Де застосовується у світі смертна кара
У 1945 році, коли була створена ООН, лише вісім країн скасували смертну кару за будь-які злочини.
40 чи 30 років тому дві третини країн світу регулярно застосовували смертну кару. Сьогодні все з точністю навпаки: дві третини країн ООН відмовилися від засудження до страти, на законодавчому рівні чи на практиці.

Немає коментарів:
Дописати коментар